Listopad 2011

Angel on the sky 4

30. listopadu 2011 v 17:52 | Eliška Poníková |  Komix: Angel on the sky
A další díl Angel on the sky letí přímo na Vaše obrazovky...

Angel on the sky 3

30. listopadu 2011 v 17:03 | Eliška Poníková |  Komix: Angel on the sky
Je tady 3. část našeho komixu..

Angel on the sky 2

30. listopadu 2011 v 16:09 | Eliška Poníková |  Komix: Angel on the sky
Je tu pokračování zapleteného příběhu Angel on the sky...

Angel on the sky

30. listopadu 2011 v 14:39 | Eliška Poníková |  Komix: Angel on the sky
Ok, komix je hotový! Vždycky bude 5 stránek, ju? Táák jo...

Filly

15. listopadu 2011 v 22:01 | Eliška Poníková |  Zóna kontaminovaná koníky

Filly

V roce 2009 u nás vyšly nové hračky. Jmenovali se Filly - malincí sametoví koníčci. Tenkrát byl jeden druh, a to
Filly normální, který se skládal ze 2 druhů - Filly lesní (Forest) a Filly Beach party. V kolekci Beach Party je také 8 limitovaných Filly, které se už zřejmě neprodávají (poslední dobou je nemohu sehnat, takže to asi tak bude). Tyto kolekce koníčků mají 20 takovýchto koníků, dohromady tedy 40 (+ 8 limitovaných). Koníci jsou v různch pozicích, někteří sedí, někteří zase běží, jiní vykopávají zadníma nohama a část z nich se také válí na zádech. Tito koníci mají nevýrazné oči a jsou potaženi jakým-si semišem, takže jsou krásně hebcí. Každý koník má kartičku, kde je jeho jméno, plemeno, fotka, krátký popis a body za krásu, rychlost a inteligenci. 100 je nejnižší podování, 500 nejvyšší. Díky plemenům se sběratelé také mohli něco naučit o plemenech koní. Dnes tuto kolekci téměř neseženete, a už se prodávají snad jen pouze v sadách, pohybující se okolo 100-300 Kč. Dříve stály přibližně 45 Kč jeden koník, dnes je koupíte asi za 60-70 Kč.

Později, někdy v roce 2010 vyšla nová kolekce těchto koníčků, která se nazývá Filly Princess. V těch dobách
největší Filly hit, který je ale později zastíněn jinými kolekcemi. Ale k tomu později. Tito koníci mají pouze dvě pozice a to ve stoje, či stojící na zadních nohách. Jsou také sametoví, ovšem oči již mají přilepené, tudíž výraznější. Tato kolekce byla unikátní, protože koníci měli korunky. Už se u nich neurčuje plemeno, ale postavení, a to zda-li je koník král, princ atd. Pro sběratele to napoprvé neudělalo moc velký dojem, protože většina z nich nestihla nasbírat 1. kolekci. Ve starých kolekcích byly na kartičkách fotografie koníčků, ale u Princess byla vyjímka - obrázky koníků byly animované a neměly úspěch. A navíc měli vyšší podování, než stará kolekce, a to nad 500. Ovšem později si je sběratelé též oblíbili a to dokonce ještě více, než předchozí kolekci. Tato nová kolekce také nabízela sbírat malinké Princess koníky - Filly Princess baby. Byla to téměř přesná kopie normální Princess kolekce, ovšem koníci byly poloviční. Neměly takovou kvalitu, jako velká kolece, ale jeden takovýto malý koník stál o polovinu méně, než koník velký. Největším unikátem byl koník jménem Princezna Crystal, která měla v korunce pravý křišťál Swarowski. Koníků je pro změnu 21 i s unikátní Filly Crystal. Tito koníci se dají sehnat v časopisech Koník Filly, v Překvápku, v Play setech, blistrech a sáčcích. Lze je zakoupit na novinových stáncích, nebo v hračkářstvých a v prodejnách TESCO. Pohybují se okolo 70 Kč jeden koník. Baby koník stojí asi 35 jeden, ale samotného jednoho ho neseženete, v baby sáčcích se prodávají po dvou.

Po této kolekci nastupuje čerstvě kolekce Filly Fairy. Je podobná, jako Filly Princess, ale s jednou vyjímkou -
výrobci tentokrát koníkům přidali vílí zelená křídla, která jim svítí ve tmě. Na kartičkách jsou tentokrát fotografie, bodování je stejné, jako u Princess a opět se určuje postavení. Tentokrát mezi tímto určováním naleznete také povolání - kovář, kuchařka, služka, posel atd. Pozice můžou být nejen stojící, ale můžou být také vzepření na zadních nohách. Koníků je opět 21. V této kolekci je unikátní Jednorožec Magic, který má kromě křídel i roh, ve kterém má křišťály Swarowski. Nedá se tak snadno sehnat. Tito koníci u nás teprve začínají a stejně jako kolekce Filly Pricess je i tato kolekce převedena do Filly Fairy baby. Koníci se prodávají v sáčcích, play setech a blistrech, zatím pouze ve velkých hračkářstvích, ale můžete je zakoupit také v prodejnách TESCO. Pohybují se okolo 70 Kč za kus (jeden koník).

Přibližně v roce 2012 nastoupí zcela nová kolekce Filly Unicorn. Zatím se prodává v Německu, ale pár výrobků
proniklo i sem do České republiky. Tito koníci jsou stejní, jako Filly Princess, ale každý má v korunce křišťál Swarowski a mají roh! Kromě stojící pozice můžou stát na zadních nohách. Jsou opět převedeni i do baby kolekce a je jich 21. Unikátním koníkem je tentokrát Princezna Sparkle, která má zlatý roh a v korunce 5 křišťálů Swarowski!!! Stojí asi 8.50 euro! Zatím se tito koníci dají koupit pouze přes internet, jen nevím, za jakou cenu.
Zdroj: JÁ - NEKOPÍROVAT!
Eliška Poníková©

Jak na stampku v prostém malování?

3. listopadu 2011 v 21:19 | Eliška Poníková |  Tipy a návody

Jak jsem vyrobila stampku? Pro PETZ a Cara jednoduchý návod:


1. Ulož si třeba tuto stampku na plochu

2. takže rozměry. Šířka vroubků je cca 3 px. A když si to tedy logicky odečtete, tak bez těch vroubků máte obrázek cca 93x49 px (93 na šířku a 49 na výšku)

3. Takže teď si logicky otevřte malování (nebo jiný program - já mám na tom své jen malování) a namalujte si obrázek 93x49 px.

4. Uložte obrázek.

5. Otevřte si stampku, kterou jste si uložili z tohoto blogu, v malování, klikněte nahoře na Úpravy, v možnostech úplně dole na Vložit z..., najděte si obrázek, který jste před chvílí namalovali a vložte ho současného obrázku uložené stampky.

6. Ok, nyní zarovnejte namalovaný obrázek na stampce tak, aby byl uprostřed a příliž nepřekrýval vroubky.

7. Pokud máte program, ve kterém se dá navolit transparent, pozadí vroubků (které by mělo být černé) nějak udělejte, aby tam byla neprůhlednost.

8. Uložte v PNG a hoďte na blog. A chcete-li z toho udělat klikačku, návod na ní je zde.

Tak, pokud to děláte poprvé, já dopadla s první stampkou takto:


POKUD BUDETE CHTÍT KOPÍROVAT, JEDINĚ SE ZDROJEM A MÝM VĚDOMÍM!!!